Dergi Künyesi GERİ DÖN
Dergi Hakkında Yayın Kurulu Makale Gönderme
ISSN -
E-ISSN -
Periyod 4 ayda bir yayınlanır
Web Web sitesine gitmek için tıklayın
Görüntülenme 291
Paylaşım
Dergi Hakkında

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Eğitim Fakültesi Dergisi, 2005 yılında yayın hayatına başlamıştır. 2012 yılından itibaren Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç sayı halinde yayınlanmaktadır. Hakemli akademik bir dergi olan Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi, eğitim teorilerine ve pratiklerine katkıda bulunmayı amaçlayan, ulusal/uluslararası düzeyde bilimsel niteliğe sahip, özgün araştırma makalelerine ve derlemelerine yer vermektedir. Dergi 2010 1. sayısından başlayarak e-dergi olarak yayınlanmaktadır.

Yayın Kurulu

Yayın Kurulu

Yrd. Doç. Dr. Emine Yılmaz Bolat, Mersin Üniversitesi, Türkiye
Yrd. Doç.Dr. sedat kanadlı, Mersin Üniversitesi, Türkiye
Sinan Ozgelen, Mersin Universitesi
Yrd. Doç. Dr. Meriç Özgeldi, Mersin Üniversitesi, Türkiye
Yrd. Doç. Dr. Lütfi ÜREDİ, Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı, Türkiye
Makale Gönderme

Başvuru sürecinde yazarlar gönderilerinin aşağıdaki listede bulunan tüm maddelere uygunluğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri gönderilecektir.

 1. Makale Şablonu kullanılarak hazırlanmayan ve Türkçe hazırlanan çalışmalar için ‘Uzun İngilizce Öz’; İngilizce hazırlanan çalışmalar için  ‘Uzun Türkçe Öz’ içermeyen çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Uzun Özler 750-1250 kelime arasında olmalıdır.
 2. Başvurularda çalışmanın konu alanınından olmak üzere değerlendirme süreci için  Dr. ünvanlı ÜÇ HAKEM (Ünvan, İsim, Kurum, Bölüm, mail adresi) önerilmelidir. Önerilen hakemler bu konuda bilgilendirilmelidir. Bu konuda doğabilecek sorunlardan yazarlar sorumludur. Bu öneriler başvuru sırasında mersinefd@gmail.com adresine yayın ismi belirtilerek gönderilmelidir. Önerilen bu hakemlerin değerlendirme sürecine dahil edilip edilmeyeceği Editör Kurulunca belirlenecektir. Bu işlem dergimizin hakem grubunu güncellemek ve genişletmek amacına yöneliktir.
 3. Makale önerilerinin, derginin yazım kurallarına uygun hazırlanabilmesi için YAZIM KURALLARI önceden incelenmeli ve ÖRNEK ŞABLON dosyası kullanılmalıdır.
 4. Yukarıdaki kuralları gözardı eden yazarların makaleleri değerlendirmeye ALINMAYACAKTIR. Yazarlara, bu durumu bildiren uyarı maili gönderilmemektedir.
 5. Sayın Yazar(lar),

  a. Referanslarınızı gözden geçirmeniz ve  APA 6'ya uygunluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. APA 6'ya uygun olarak düzenlenmemiş makaleler değerlendirmeye alınmayacaktır.

  b. Kaynaklar bölümünde MEÜ Eğitim Fakültesi Dergisinde konu alanınızla ilgili yayınlanmış makalelerden yararlanmanızı önermekteyiz. Dergimiz sisteminde Arşivler bölümünden eski sayılarda yayınlanmış makalelere ulaşabilirsiniz.

  c. Makalenizi biçimlendirirken sizden ricamız derginin Arşivler bölümünde yer alan son sayıdaki makaleleri biçim yönünden incelemenizdir. Makalelerinizi dergimiz yazım kurallarına uygun olarak biçimlendirdiğinizden emin olduktan sonra göndermenizi rica ederiz.