Dilbilim Araştırmaları

Dilbilim


DERGİ KÜNYESİ

ISSN 1300-8552
E-ISSN
Yer Aldığı İndeksler 9,11,17,26
Web Adres www.dilbilimarastirmalari.com
Yayın Periyodu 6 Ayda Bir
Yayınlandığı Aylar 5,9

DERGİ HAKKINDA

Derginin temel hedefi, Türkiye’deki dilbilim çalışmalarının gelişimine destek olmak, çağdaş dilbilim ilkeleri doğrultusunda nitelikli dilbilim çalışmalarını özendirmektir. Dergi, dilbilimcilerin dikkatini çekecek ve geniş bir okur kitlesini ilgilendirecek çeşitli güncel konuların tanıtımını ve bu konularda bir tartışma ortamı yaratmayı da amaçlamaktadır.                                        

YAYIN KURULU

 Deniz Zeyrek, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Yayın Yönetmeni)
Mustafa Aksan, Mersin Üniversitesi
Selçuk İşsever, Ankara Üniversitesi
Ümit Deniz Turan, Anadolu Üniversitesi
Balkız Öztürk, Boğaziçi Üniversitesi

Danışma kurulu

 

Yeşim Aksan, Mersin Üniversitesi
Cem Bozşahin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Nalan Büyükkantarcıoğlu, Hacettepe Üniversitesi
Eva Csato, Uppsala Üniversitesi
Marcel Erdal, Frankfurt Üniversitesi
İclal Ergenç, Ankara Üniversitesi
Aslı Göksel, Boğaziçi Üniversitesi
Tooru Hayasi, Tokyo Üniversitesi
Lars Johanson, Mainz Üniversitesi
Kleanthes K. Grohmann, Kıbrıs Üniversitesi
Barış Kabak, Konstanz Üniversitesi
<span style="\\\\\\"font-family:" tahoma;\\\\\\"="">

YAZARLARA BİLGİ

Makaleler, Yazarlar İçin bölümünde açıklanan ölçütlere göre yazar adı ve kurumu belirtilmeden .doc belgesi olarak hazırlandıktan sonra aşağıdaki adımlar izlenerek Dilbilim Araştırmaları’na gönderilmelidir.


1. www.dilbilimarastirmalari.com ana sayfasındaki Yazar Girişi bölümüne e-posta adresinizi ve kendi belirleyeceğiniz bir şifreyi girerek Yazar ol düğmesine tıklayınız.
2. Karşısınıza çıkacak formda istenen bilgileri yanlışsız olarak girdikten sonra bir önceki adımda belirlediğiniz şifreyi giriniz. “İşleminiz tamamlanmıştır, onay bekleyiniz” iletisini aldığınızdan emin olunuz.
3. Kısa bir süre sonra Dilbilim Araştırmaları’ndan “Yazarlık isteğiniz onaylanmıştır” içerikli bir bilgilendirme iletisi alacaksınız.
4. Onay aldıktan sonra www.dilbilimarastirmalari.com ana sayfasindaki Yazar Girişine gidiniz, bilgilerinizi girdikten sonra Giriş düğmesine tıklayınız.
5. Karşınıza çıkan formdaki bilgileri doldurup makalenizi ekleyiniz. Makalenizdeki Türkçe ve İngilizce özet bölümünü ve Türkçe ve İngilizce anahtar sözcükleri kopyala-yapıştır yöntemiyle formdaki Özet bölümüne ekleyiniz ve Gönder düğmesine basınız. İşlemlerinizin sonunda “Makaleniz eklenmiştir” iletisini aldığınızdan emin olunuz.